Банківський сектор під час обмежень електроенергії: чи впораються фінустанови з можливими викликами
Нині в Україні діють погодинні обмеження електроенергії. Водночас попереду опалювальний сезон, під час якого дефіцит у вітчизняній енергосистемі лише посилиться. Робота сучасного банківського сектору доволі суттєво залежить від електроживлення. Зважаючи на це, банкір розповів, чи впораються фінустанови із можливими викликами.
Про це повідомляє видання Уніан.
Останнім часом ворог посилив атаки на українську енергосистему. У зв’язку з цим в Центрі протидії дезінформації зазначають, що за сприятливих умов узимку вдасться забезпечити українців щонайменше 12 годинами електроенергії на добу. Це буде можливо якщо працюватимуть 8–9 енергоблоків АЕС, а температура повітря надворі буде не надто низькою.
Інший сценарій є менш втішним. За нього працюватимуть лише 6-7 реакторів АЕС. У підсумку відключення світла у домівках українців триватимуть щодобово до 20 годин.
Водночас голова правління “Глобус Банку” Сергій Мамедов запевняє, що банки готові до відключень світла. Навіть блекаут тривалістю декілька днів не матиме суттєвого впливу на банківський сектор. Більшість банківських відділень під’єднано до системи Power Banking. Завдяки їй вони зможуть продовжити надання послуг навіть за тривалої відсутності електропостачання.
Сергій Мамедов додає, що учасники ринку у літній період встигли адаптуватись до обмежень електрики. Отож, принаймні, восени робота фінустанов буде задовільною. Клієнти ж банків не поспішають закривати свої рахунки та виводити кошти. І їхня довіра до вітчизняної банківської системи та економіки в цілому, зважаючи не безперебійну роботу банків, лише зростатиме.


