Відновлення енергетичної інфраструктури: українські банки надали кредитування на майже 17 млрд грн
У період з червня 2024 року по березень 2025 року до українських банків надійшло понад 4 тисячі заявок на отримання кредитів для відновлення енергетичної інфраструктури. Загальна сума фінансування таких проєктів, відповідно до отриманих банківськими установами запитів, сягнула близько 84 млрд гривень. Однак фактичне фінансування цих ініціатив склало лише 16,7 млрд гривень.
Таку статистику надала пресслужба Нацбанку.
Представники регулятора зазначають, що протягом останніх 10 місяців 20 українських банківських установ зареєстрували 4 086 звернень від представників бізнесу щодо отримання кредитів на відновлення енергетичної інфраструктури. Проте, незважаючи на високу зацікавленість підприємців у таких позиках, реальна сума наданого у зазначений період фінансування становить лише 16,7 млрд гривень.
Станом на початок квітня поточного року сукупний портфель кредитів, спрямованих на втілення юридичними особами енергетичних проєктів, з урахуванням погашення позик становив 10,1 млрд гривень.
Водночас лише протягом березня 2025 року було додатково задоволено 533 заявки на кредитування енергетичних потреб від фізичних осіб. Загальна сума цих позик досягає 99 млн гривень. Загалом же із червня минулого року було оформлено 6 799 таких позик для громадян на суму 936 млн гривень.
В Нацбанку зауважують, що обсяги фактично наданого кредитування нижчі, ніж кількість отриманих банками заявок, через складність реалізації енергетичних проєктів. Адже їхнє впровадження потребує проектування, закупівлі необхідного обладнання та проведення поетапного фінансування.
До того ж, на статистику впливає і поведінка деяких клієнтів банків. Існує категорія заявників, які звертаються відразу до кількох банківських установ. І лише згодом обирають один конкретний варіант. Є і ті заявники, які взагалі відмовляються від кредитування та врешті надають перевагу іншим джерелам фінансування.


