Банки-банкрути заборгували НБУ майже 37 млрд грн

Банки-банкрути зменшили заборгованість перед Національним банком України на 457 млн грн, довівши її до 36,7 млрд грн. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань податків Данило Гетманцев, посилаючись на звіт НБУ.

«2/3 з цієї суми – це стягнення застави та нерухомого майна поручителів за кредитами. Мова йде про кредити рефінансування , які надавались переважно в 2008-2014 рр. банкам, які згодом були визнані неплатоспроможними і виведені з ринку», — зазначив Гетманцев.

До таких банків належать «Надра», «Дельта», «Фінансова ініціатива», «Ва-банк», «Фінанси і кредит», «Імексбанк».

Темпи повернення заборгованості

За останнє десятиліття банки, які збанкрутували, повернули Нацбанку близько 20 млрд грн. З 2015 року відшкодовано приблизно третину від загального обсягу боргу за проблемними кредитами рефінансування. Однак останніми роками темпи повернення боргів суттєво знизилися.

Динаміка скорочення боргу:

  • 2019 рік — 3,6 млрд грн,
  • 2020 рік — 2,18 млрд грн,
  • 2021 рік — 1,4 млрд грн,
  • 2022 рік — 1,07 млрд грн,
  • 2023 рік — 0,94 млрд грн,
  • 2024 рік — 0,46 млрд грн.

За словами Гетманцева, судові розгляди затягуються через експертизи та апеляції, у деяких випадках минають строки позовної давності, а кримінальні провадження закривають через закінчення термінів давності.

Рекомендації для вас