Банки нараховують комісії за обслуговування карток: як не залишитися в боргу перед фінустановою
Українські банки нараховують комісії за обслуговування деяких карткових рахунків. Отож у клієнтів фінустанов може виникнути заборгованість, навіть якщо вони не користуються своїми картками.
Про це розповіли на сайті з фінансової грамотності “Гаразд”.
Зокрема, банки можуть вираховувати кошти за здійснення моніторингу неактивного рахунку. Якщо на рахунку зберігаються гроші, то комісія вираховуватиметься з цієї суми. Проте у випадку порожнього рахунку у клієнта банку почне нараховуватись борг. Отож, аби не заборгувати банку, клієнтам варто закривати картки, якими вони не планують користуватись.
Також слід враховувати, що облік рахунку у фінустанові відбувається і після закінчення терміну дії картки. Відповідно, навіть у таких випадках користувачу картки цілком може бути нараховано заборгованість. Також на накопичення боргу наражаються ті клієнти, які зняли усі гроші з рахунку. Справа в тому, що деякі банки встановлюють мінімальну суму, яка обов’язково має зберігатись на картці. В іншому випадку, банк починає стягувати комісію за обслуговування картки.
Водночас в угоді з банком може бути зазначено і мінімальну суму, яку власник картки щомісячно повинен витрачати. Якщо ж клієнт порушує цю умову, то йому також доведеться сплатити комісію. Нарахування комісії може бути пов’язане із закінченням дії пільгового періоду.
Отож, аби припинити користуватись карткою та не мати негативних наслідків, потрібно обов’язково закрити пов’язаний з нею рахунок. Закриття рахунку можна здійснити, відвідавши відділення фінустанови, або ж віддалено скориставшись інтернет-банкінгом, або зателефонувавши до контакт-центру.
Також напередодні закриття рахунку потрібно “відв’язати” його від усіх платних послуг та регулярних платежів, які вираховувалися з нього. До прикладу, це може бути оплата мобільного зв’язку, відкладені комісії або розрахунок за послуги СМС-інформування. Особливо пильним клієнт має бути під час закриття кредитних карток.
Водночас варто розрахуватись і з усіма боргами, які пов’язані з рахунком. Не зайвим буде дізнатись у менеджера, чи вираховує банк окрему комісію під час закриття рахунку. Якщо так, то на момент припинення дії рахунку на ньому має бути відповідна сума коштів.
У випадку, коли термін дії картки ще не добіг завершення, її варто здати до банку. Взагалі гарним рішенням буде спершу проконсультуватись у представників фінустанови та дізнатись всі дії, які банк рекомендує виконати для закриття карток.
Після завершення процедури припинення дії рахунку настане термін очікування тривалість якого зазначено в угоді з банком. Цей проміжок часу представники банку використовують задля перевірки наявності відкладених комісій та регулярних платежів пов’язаних з рахунком. Адже через них може бути нараховано борг клієнту. Після завершення процедури закриття рахунку слід отримати в банку відповідну довідку.
Водночас існують випадки коли з одним рахунком пов’язані відразу декілька карток. У такому разі необхідно просто закрити картку якою ви не користуєтесь. Припиняти ж дію рахунку не доведеться.


