Через західні санкції в РФ можуть повністю припинити операції з доларами та євро

Центробанк РФ / Фото: ukranews

Нещодавно у Сполучених Штатах запровадили санкції проти Московської біржі. Проте російський Центробанк не виключає і подальших валютних обмежень. Зокрема, у ЦБ готуються до повної відмови від доларів та євро.

Про це повідомляє The Moscow Times, посилаючись на “Відомості”.

13 червня Мінфін США долучив Московську біржу, Національний кліринговий центр та Національний розрахунковий депозитарій РФ до чорного списку.

Отож, на думку аналітиків Центробанку РФ, цілком можуть виникнути умови, за яких торгівля валютою в Росії стане практично неможливою. Такий хід подій російський Центробанк передбачив як один із можливих у своєму стресовому прогнозі розвитку валютного ринку. Водночас, відповідно до такого сценарію, на позабіржовому ринку діятимуть лише два банки.

Наразі Центробанк вже аналізує офіційні курси з міжбанківських операцій, які відбуваються поза біржею. Аби виключити маніпуляції на валютному ринку, регулятор відсікає угоди, які здійснюються за заниженими та завищеними курсами.

Видання Bloomberg, посилаючись на власні джерела, повідомило, що у ЦБ непокояться, що з біржі згодом зникнуть і китайські банки. Адже нині фінустанови КНР знизили обсяги розрахунків із Росією. Така стриманість з боку китайських банків пояснюється побоюваннями потрапити під санкції США.

4 липня голова російського Центробанку Ельвіра Набіулліна зізналася, що існує ймовірність, за якої на біржі буде припинено і торги за участі китайського юаня.

Водночас 15 липня ЦБ вирішив скасувати розміщення статистистичних даних позабіржового валютного ринку. Отож, усю зазначену статистику було вилучено з web-порталу фінустанови. У Центробанку кажуть, що такі дії пов’язані із впливом запроваджених санкцій.

Рекомендації для вас