Фонд гарантування анонсував продаж активів “Банку Січ”
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляє про майбутній продаж активів “ Банку Січ”. Проведення відповідних торгів у системі Prozorro.Продажі заплановано на 18 лютого поточного року.
Про це йдеться у пресрелізі ФГВФО.
Як зазначають представники Фонду гарантування вкладів, наразі триває процедура ліквідації АТ “Банк Січ”. В її рамках відбудеться повторний продаж активів фінустанови. Зокрема, йдеться про комерційну нерухомість площею 1068,5 кв. м. Цей об’єкт розташовано у Києві.
Водночас у ФГВФО планують продати нежитлові приміщення площею 5,9 кв. м та 1062,6 кв. м. Зазначена нерухомість розташована поблизу столичної станції метро “Академмістечко” за адресою вул. Омеляна Пріцака, 4. Також до лоту входитимуть банкомати, термінали, офісна техніка і меблі. Загалом лот міститиме 1081 позицію. Аукціон розпочнеться зі стартової ціни 16 440 129,87 грн. Виручені під час аукціону кошти буде передано кредиторам “Банку Січ” для задоволення їхніх вимог.
Торги проходитимуть відповідно до правил англійської моделі аукціону. Претендувати на купівлю активів банківської установи зможуть фізичні та юридичні особи. Винятком стануть особи, які є позичальниками, поручителями за кредитними угодами та особи, які мають зв’язки з РФ. Для них участь в аукціоні заборонена.
Загалом, протягом січня поточного року за підсумками проведених аукціонів ФГВФО вдалось реалізувати активи ліквідованих банків на суму 34,5 млн грн. З них 23,7 млн грн отримано за рахунок продажу кредитних зобов’язань юридичних осіб. Ще 8,4 млн грн Фонд гарантування вкладів отримав від реалізації нерухомості, 2 млн грн – від продажу земельних ділянок та 0,5 млн грн – за рахунок продажу кредитних зобов’язань фізосіб. Водночас, за підсумками минулого року, ФГВФО вдалося продати активи виведених з ринку банківських установ на суму приблизно 1,4 млрд грн.


