Іноземні інвестори виводять активи з Московської біржі
У червні Міністерство фінансів США внесло Московську біржу до чорного списку. На цю подію відреагували іноземні інвестори. А саме, нерезиденти почали виводити власні активи з біржі.
Про це повідомляє видання The Moscow Times, посилаючись на дані Центробанку РФ.
Статистика ЦБ РФ свідчить, що протягом другого кварталу поточного року відбулося скорочення активів на рахунках іноземних інвесторів. У цей період російські брокери втратили 9,6% інвестицій нерезидентів. Йдеться про суму у 189 млрд рублів. У підсумку іноземні активи на Московській біржі зменшились до 1,77 трлн руб.
Серед нерезидентів, які розпочали виведення своїх активів, переважали інвестори з офшорних зон. Зокрема, йдеться про Віргінські острови, Панаму та Беліз.
Також активно скорочували вклади і нерезиденти з країн ближнього закордоння. До прикладу, частка активів клієнтів з Азербайджану поменшала на 65%. Інвестори з Узбекистану вивели 30% активів, а клієнти з Казахстану – 20%.
Схожа ситуація спостерігалась під час третього кварталу 2022 року. Тоді вона була спровокована запровадженими проти РФ санкціями та нестабільністю фондового ринку. Однак згодом інвестиції почали відновлюватись.
Ефект від санкцій, запроваджених на початку літа 2024 року, буде у повній мірі зрозумілим вже за підсумками цьогорічного третього кварталу. Адже термін дії ліцензії Міністерства фінансів США, яка дозволяла здійснювати операції на Московській біржі збіг лише 12 жовтня.


