Кабмін просить НБУ дозволити бізнесу Ахметова перерахувати гроші за кордон
Уряд звернувся з клопотаннями до Національного банку України про дозвіл кільком енергетичним компаніям Ріната Ахметова перерахувати іноземну валюту за кордон. Підставою для таких маніпуляцій Кабмін назвав потребу енергокомпаній розрахуватися з боргами та сплатити купонні платежі держателям єврооблігацій.
Про це пише Урядовий портал.
13 лютого Кабінет міністрів України звернувся до Нацбанку з проханням дозволити перерахунок коштів енергокомпаній бізнесмена за кордон. Таку ініціативу уряд України пояснює тим, що гроші потрібні європейським ДТЕК на виконання своїх зобов’язань, зокрема ДТЕК Енерго.
У клопотанні зазначено, що ДТЕК Енерго необхідно $52,2 млн для сплати купона за два квартали – IV 2023 року і I квартал 2024 року та $10 млн на погашення основного боргу. Енергокомпанія має $1,14 млрд боргу перед кредиторами. За умовами зобов’язання вона щокварталу повинна сплачувати купон в сумі $26 млн та двічі на рік платити по $10 млн в рахунок погашення боргу.
У разі порушення цих зобов’язань, кредитори вимагатимуть сплати всього боргу – $1,14 млрд , що спричинить дефолт ДТЕК Енерго. Боржник не має власного операційного доходу і не спроможний виконувати зобов’язання за єврооблігаціями без дивідендів з України.
Кабінет міністрів переконаний, що НБУ варто дозволити енергокомпаніям переказ валюти за кордон, зважаючи на їх важливість в умовах воєнного стану.
Ідентичні клопотання направлені з приводу ДТЕК Нафтогаз на $32,48 млн, DTEK Oil&Gas Production на $14,34 млн і $50 млн, Метінвест з боку Інгулецького ГЗК і Північного ГЗК на $396,6 млн тощо.
Довідково: ДТЕК Енерго є однією з провідних енергетичних компаній в Україні. Вона є частиною холдингу ДТЕК, який входить до складу групи компаній Ріната Ахметова. Енергетична компанія має вісім теплових електростанцій, дві з яких розташовані на тимчасово окупованих територіях – в Запоріжжі та Луганську. Компанія спеціалізується на виробництві, передачі та розподілі електроенергії.


