Казахстанська фондова біржа відмовилася працювати з Московською біржею
Казахстанська фондова біржа (KASE) у жовтні 2018 році розпочала стратегічну співпрацю з Московською біржею (МОЕХ). Нині ж KASE повідомляють про припинення такого партнерства.
Про це повідомило видання Forbes Kazakhstan.
Водночас, як зазначають автори видання, 30 вересня представник МОЕХ Володимир Крекотень припинив свою діяльність у складі ради директорів Казахстанської фондової біржі. У Forbes Kazakhstan додають, що на долю Московської біржі припадало 13,1% акцій KASE.
11 жовтня реєстр акціонерів KASE поповнився двома новими інвесторами. Йдеться про ООО “ТЕТІС Кепітал” (8,5%) та ООО “Баланс Ессет Менеджмент” (4,6%). Водночас Московська біржа зникла з цього переліку. Як стало відомо, в МОЕХ на власний розсуд визначились з компаніями, які отримали її частку акцій.
Найбільше акцій KASE належить Нацбанку Казахстану. Частка регулятора сягає 47%. Вихід Московської біржі з KASE не мав впливу на цей показник. Тобто він залишився сталим.
Як зазначається у публікації, перемовини щодо припинення співпраці Казахстанської фондової біржі з МОЕХ розпочалися цьогоріч у липні. Напередодні ж почали діяти санкційні обмеження, впроваджені Міністерством фінансів США проти Московської біржі. Водночас термін дії ліцензії США, яка дозволяє здійснювати транзакції з Московською біржею, Національним кліринговим центром та Національним розрахунковим депозитарієм збіг 12 жовтня 2024 року.


