Колишній власник “VAB Банку” заборгував НБУ 1,2 млрд грн: яке рішення ухвалив суд

Нацбанк отримав дозвіл суду на стягнення кредитного боргу з колишнього власника “VAB Банку” / Колаж: banks.com.ua

Нацбанк отримав дозвіл на стягнення з колишнього власника “VAB Банку” Олега Бахматюка боргу на суму у понад 1,2 млрд грн. Відповідне рішення було ухвалене Печерським районним судом міста Києва.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Слід нагадати, що борг “VAB Банку” перед НБУ виник ще у 2014 році. Тоді фінустанова отримала від Нацбанку стабілізаційний кредит розміром в 1,2 млрд грн. Гарантом повернення цієї позики став Олег Бахматюк. Отож регулятор уклав з уже колишнім власником банківської установи договір поруки.

Проте ані фінустанова, ані Олег Бахматюк не повернули отриману від НБУ позику. У 2015 році Нацбанк подав позов до суду щодо отримання дозволу на стягнення заборгованості. А навесні 2023 року Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою передали до судової інстанції відповідну справу про стабілізаційний кредит.

За словами начальника управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку України Сергія Бойка, з 2015 року Олег Бахматюк та пов’язані з ним компанії пробували уникнути повернення боргу. Для цього вони тривалий час затягували судовий процес. Нині суд першої інстанції схвалив рішення на користь регулятора та дозволив йому стягнути 1,221 млрд грн.

Водночас загальна сума боргу, яку НБУ намагається стягнути з Олега Бахматюка, суттєво перевищує зазначену суму. Насправді йдеться приблизно про 7,9 млрд грн.

Рекомендації для вас