Копійок в Україні не буде: Нацбанк запланував суттєві зміни

Копійки в Україні / Фото: dengi.ua

Вже невдовзі в Україні можуть зникнути копійки. Національний банк України планує відмовитись від назви “копійка”. Натомість розмінна монета отримає назву “шаг”. У такий спосіб регулятор прагне відновити історичну справедливість.

Таку новину повідомляє пресслужба НБУ.

За словами голови Нацбанку Андрія Пишного, історичною назвою розмінної монети в Україні є “шаг”. Отож в НБУ ініціюють її відновлення. “Шаг” стане заміною нинішній “копійці”. Це буде ще одним кроком на шляху відновлення історичної справедливості та дерусифікації України.

Як зазначає очільник НБУ, така валюта як гривня походить із часів Київської Русі. Водночас назва розмінної монети “шаг” використовувалась за часів Гетьманщини. Проте назвами “гривня” та “шаг” користувались і в Українській народній республіці з 1918 року. “Шаг” використовували і воїни ОУН. Були намагання відновити історичні монети і в 1992 році. Тоді львівським верстатобудівним заводом було викарбувано пробну партію “шагів”.

Водночас назва “копійка” не має жодного стосунку до історії України. Це слово означає “коп’я” та використовувалось у московії з XV столітті. Отож в НБУ упевнені, що зміна назви розмінної монети в умовах повномасштабної війни стане важливим кроком для України. Адже словом “копійка” нині користуються виключно вороже налаштовані до нашої країни держави. Нині ж українці повертають все, що в них було вкрадене ворогами.

Директор Інституту мовознавства НАН України Олександр Скопненко зауважує, що слово “шаг” в українському лексиконі з’явилось у XVI столітті та саме означало дрібні монети. Отож повернення історичної назви дасть можливість позбутися колоніального впливу на термінологію у монетарному секторі України.

Та, перш ніж запровадити нову назву монет, небіхдно провести ряд змін у чинному законодавстві. Зокрема, йдеться про о Закон України “Про Національний банк України”.

У Нацбанку додають, що таке нововведення не матиме жодного впливу на інфляційні процеси в країні. Адже обсяги коштів, які перебувають в обігу, під час заміни монет не збільшуватимуть. Цілком можливо, що “шаги” розпочнуть з’являтися в обігу вже у 2025 році.

Рекомендації для вас