Кредитори банків у ліквідації отримали понад 14 мільярдів гривень
Від початку війни в Україні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб активно займається ліквідацією банків, що вже відправили значні суми коштів кредиторам. За період з 24 лютого 2022 року, було спрямовано 14,53 мільярда гривень, з яких понад 6,2 мільярда гривень отримали юридичні особи сьомої черги, включно з підприємцями та забезпеченими кредиторами, серед яких і Національний банк України.
Про це повідомила пресслужба Фонду.
Загальна сума, виплачена кредиторам з моменту заснування Фонду і до 1 серпня 2024 року, складає 70,515 мільярдів гривень. З цієї суми, понад 18 мільярдів гривень було спрямовано забезпеченим кредиторам, включаючи 16,722 мільярдів гривень на користь НБУ, часто через стягнення на заставне майно та майно поручителів.
Фонд активно використовує кошти від управління та продажу активів неплатоспроможних банків для задоволення вимог кредиторів. Згідно з даними на 1 серпня 2024 року, Фонд подав 94 позовні заяви проти 56 банків щодо відшкодування збитків, охоплюючи 1,092 пов’язаних особи. Загальна сума цих позовних вимог становить 183,351 мільйонів гривень, із яких більше 2,682 мільйони гривень уже було стягнуто за судовими рішеннями, що набрали законної сили.
Крім цього, Фонд пред’явив 40 цивільних позовів у кримінальних провадженнях стосовно 26 банків, із загальною кількістю відповідачів у 82 особи та загальною сумою вимог, що складає 27,990 мільйонів гривень. З них уже задоволено позови на суму 5,573 мільйони гривень.
На основі судових рішень за кримінальними провадженнями, Фонд також ініціював 6 судових процесів щодо відшкодування шкоди, спричиненої кримінальними правопорушеннями, стосовно 6 банків, з позовними вимогами на суму 5,209 мільйонів гривень і стягнутими сумами понад 4,668 мільйони гривень.


