Китайські банки відмовляють приймати платежі росіян: трапляються навіть повернення оплати за вже доставлені товари
Китайські банки припиняють співпрацювати з росіянами. Фінустанови КНР не приймають платежі, що надходять з РФ та навіть повертають оплату, яку здійснено за вже доставлені в Росію товари.
Про це повідомляє російське видання “Вєдомості”, посилаючись на представників російського бізнесу та юристів.
Отож, як розповідає неназваний імпортер, який працює в РФ, йому довелось очікувати приблизно три місяці на здійснення транзакції в юанях в одному з найбільших банків КНР. Замовлений товар вже навіть встиг пройти оформлення на митниці в РФ та навіть надійти замовнику. Проте у підсумку банк повернув платіж.
Про схожу ситуацію розповів і інший замовник із Росії. Продавець у Китаї просто не зміг забрати кошти у банку, тому йому довелося повернути їх назад.
Голова напряму зовнішньоекономічної діяльності російського банку “Бланк” Анастасія Сорокіна впевнена, що подібні ситуації з російськими платежами є наслідком запроваджених у США санкцій. Транзакції просто не проходять комплаєнс у банках КНР. Адже фінустанови остерігаються запровадження проти них вторинних санкцій.
За словами партнера адвокатського бюро Nordic Star Андрія Гусєва, випадки повернення коштів у Росію дедалі частішають. Однак, на його думку, говорити про масовість цих явищ ще зарано. Він додає, що у нинішніх геополітичних умовах продавці товарів в Китаї прагнуть отримувати повну передоплату замовлення або ж співпрацювати на умовах акредитивів.
Дещо не погоджується з Андрієм Гусєвим директор компанії “РМ лоджистик” Євген Ференець. За його спостереженнями, проблеми з оплатою товарів із Китаю в Росії набули масовості. Постачальники в КНР нині переважно не ризикують відправляти замовлення в РФ до отримання повної сплати за нього. Адже існує досить висока ймовірність, що російські імпортери просто не зможуть переказати кошти за товар.


