Мінфін залучив 8,5 млрд грн від розміщення ОВДП

Міністерство фінансів України 11 березня 2025 року провело аукціон із розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), у результаті якого до державного бюджету було залучено 8,5 мільярдів гривень.

Як повідомила пресслужба Мінфіну на своїй офіційній сторінці у Facebook, інвесторам запропонували гривневі ОВДП з різними термінами погашення та ставками:

  • 366 млн грн – під 16,31% із погашенням через 1,4 року;
  • 3,1 млрд грн – під 17,44% із погашенням через 2,4 року;
  • 5,1 млрд грн – під 15,61% із погашенням через 3,4 року.

Нагадаємо, що 10 березня 1995 року в Україні було здійснено перший випуск ОВДП, що стало ключовою подією у становленні фінансового ринку країни. За 30 років через облігації внутрішньої держпозики було залучено понад 3,3 трильйона гривень.

Рекомендації для вас