Наслідки пандемії: населення Швейцарії відмовляється від використання готівки
Населення Швейцарії активно відмовляється від використання готівки. Відповідно до статистики Swiss National Bank, у 2024 році 35% оплат товарів у магазинах було здійснено за допомогою дебетових карток. Водночас 30% товарів було придбано за готівкові кошти. Експерти вважають таку тенденцію наслідком пандемії.
Про це повідомляє видання Bloomberg.
Як зазначають аналітики, у період пандемії людям довелося масово змінювати звичну фінансову поведінку. Важливу роль у таких соціальних змінах відіграла масштабна фінансова інфраструктура Швейцарії. Громадяни країни мають можливість користуватись зручними мобільними додатками. Зокрема, йдеться і про місцевий застосунок Twint, який дозволяє здійснювати оплати навіть на звичайних ринках та фестивалях.
У Bloomberg зауважують, що ще донедавна населення Швейцарії віддавало перевагу саме готівковим коштам. Отож масовий перехід до безготівкових розрахунків є доволі незвичним явищем для країни. Та попри таку зміну вподобань у суспільстві, уряд Швейцарії усе ж прагне зафіксувати у законодавстві право на користування готівковими коштами. Водночас представники центробанку країни додають, що регулятор не чинив жодного впливу задля пришвидшення переходу швейцарців до використання безготівкових коштів.
Також варто додати, що Швейцарія щорічно витрачає від 640 до 880 мільйонів франків на обслуговування інфраструктури, пов’язаної з обігом готівки. За словами очільника швейцарського регулятора Мартіна Шлегеля, для збереження доступності готівкових коштів населення Швейцарії повинне і надалі користуватися цим типом грошей.


