Нацбанк наклав штрафи на чотири банки на загальну суму понад 30 млн
Національний банк України в серпні застосував фінансові санкції до ряду фінансових установ через порушення правил фінансового моніторингу. Загальна сума штрафів, накладених на чотири банки, перевищила 30 мільйонів гривень.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Серед порушників — ОТП Банк, якому довелося сплатити 10 451 000 грн за виявлені недоліки. Укргазбанк зазнав двох штрафів: один на суму 10 051 000 грн, а інший — 400 000 грн. ОКСІ Банк також отримав штраф у розмірі 10 051 000 грн за схожі порушення, тоді як Агропросперіс Банк був оштрафований на 200 000 грн.
ПУМБ, у свою чергу, обійшовся без фінансових втрат, отримавши від регулятора лише письмове попередження.
Крім банківських установ, Нацбанк також застосував штрафи до низки небанківських фінансових компаній. Так, ТОВ «ФК «АРТЕМ» має сплатити 800 000 грн, ТОВ «ФК МАГНАТ» — 500 000 грн, а ТОВ «ФК ПАРТНЕР» і ТОВ «ФК «ЛІБЕРТІ ФІНАНС» кожна заплатять по 255 000 грн. Ці заходи свідчать про посилення контролю з боку НБУ щодо дотримання фінансових регуляцій серед різних типів фінансових інституцій.


