Нацбанк Польщі прокоментував ідею інвестування резервів у криптовалюту

Нацбанк Польщі не планує інвестування резервів у криптовалюту / Колаж: banks.com.ua

Нещодавно голова центробанку Чехії Алеш Міхл запропонував витратити частину резервів чеського регулятора на придбання біткоїнів. Згодом на таку заяву відгукнулась очільниця Європейського центробанку Крістін Лагард. Високопосадовиця розкритикувала ідею Міхла та зазначила, що регулятори країн ЄС не вдаватимуться до подібних інвестицій. Наразі можливість вкладання коштів у цифрові активи прокоментували і в Нацбанку Польщі.

Про це розповіло видання Business Insider.

Власну думку стосовно інвестування частини резервів у криптоактиви голова Національного банку Польщі Адам Глапінський висловив, спілкуючись із представниками ЗМІ під час пресконференції. Очільник польського регулятора негативно відгукнувся про подібні ініціативи. За словами Глапінського, інвестиції у біткоїн є неприйнятними для центробанку Польщі. Високопосадовець додав, що резерви мають зберігати безпечність.

Таке негативне ставлення до вкладання частки резервів у цифрові активи голова Нацбанку Польщі пояснює геополітичним розташуванням своєї країни. Адам Глапінський зауважив, що польський регулятор зацікавлений у традиційних активах. Передусім йдеться про долари США, євро та золото. Також НБП допускає й інвестиції частки резервів в інші активи, та лише за умови їхньої надійності.

Адам Глапінський додає, що останнім часом вартість біткоїна і справді суттєво зросла. Проте, на його думку, цей актив має занадто високі ризики, аби інвестувати у нього резерви центробанку. Адже такі інвестиції, незважаючи на високу прибутковість, загрожують і потенційними значними втратами.

Отож криптовалюта, на думку очільника Нацбанку Польщі, не є тим безпечним та стабільним інструментом, в який можна вкладати резерви регулятора. Адже усі ризики, пов’язані з криптовалютою, належать до зони відповідальності самого вкладника.

Рекомендації для вас