Нацбанк випустить нові банкноти номіналом 50 та 200 гривень

Банкноти номіналом 200 гривень / Фото: vikna

Національний банк України планує осучаснити банкноти номіналом 50 та 200 гривень. Випуск нових купюр розпочнеться вже 1 листопада поточного року. Натомість банкноти зазначених номіналів зразка 2003 – 2007 років будуть вилучені з обігу.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

В НБУ зауважують, що заміна купюр не потребуватиме жодних звернень громадян до фінустанов. Вона відбуватиметься завдяки спільним зусиллям Нацбанку та банківський установ. Від початку листопада регулятор припинить видавати банкам, інкасаторам та підприємствам, які займаються обробкою готівки, банкноти старого зразка. Своєю чергою банківські установи не надаватимуть клієнтам такі купюри під час здійснення готівкових операцій. Нацбанк проводитиме підрахунок вилучених коштів. Після цього відбуватиметься їхня утилізація. Водночас протягом цього періоду 50 та 200 гривень зразка 2003 – 2007 років і надалі залишатимуться дійсним платіжним засобом.

За рахунок випуску нових банкнот Нацбанк планує покращити якість готівкових коштів. Адже нові купюри мають вищий ступінь захисту від підробок. Представники регулятора додають, що випуск нових 50 та 200 гривень стане завершальним етапом осучаснення готівки. Після нього в обігу залишаться виключно банкноти сучасного зразка.

Рекомендації для вас