Найгірші показники з 1979 року: 2024 рік німецький Центробанк закінчив зі збитками

Німецький Бундесбанк завершив 2024 рік зі збитками / Колаж: banks.com.ua

За підсумками 2024 року німецький Центробанк отримав збитки у 19,2 млрд євро. Це є найгіршим показником за останні 45 років. Адже з 1979 року регулятор взагалі не зазнавав збитків.

Про це повідомляє видання Bild.

Як зазнають автори публікації, збитки Центрального банку Німеччини (Bundesbank) передусім зумовлені політикою Європейського центрального банку (ЄЦБ). А саме, ЄЦБ для подолання інфляції вдається до різкого підвищення відсоткових ставок. Такі заходи регулятор почав впроваджувати ще у2022 році.

Тривалий період Bundesbank вдавалось отримувати доходи за рахунок короткострокових держоблігацій. Проте протягом останніх двох років відбулося зростання видатків фінустанови на виплату відсотків за облігаціями. Отож насправді перші збитки з 1979 року Центральний банк Німеччини отримав у 2023 році. Однак тоді регулятор зміг покрити їх за рахунок резервів.

Минулого ж року відбулося зростання цін на золото, що призвело до збільшення збитків німецького Центробанку на 70 млрд євро. Проте фінустанова вирішила не витрачати власних резервів на їхнє покриття.

У Bild зауважують, що метою діяльність центробанків є забезпечення стабільності макроекономічних показників та національної валюти країн. Отож отримання прибутків не входить до пріоритетних завдань регуляторів. Та все ж, щорічні надходження від Bundesbank до федерального бюджету сягали 2,5 млрд євро.

Водночас, за підсумками 2024 року, збитки у 7,9 млрд євро отримав і Європейський центробанк. Зазначена сума є рекордною з часу заснування європейського регулятора.

Рекомендації для вас