НБУ оштрафував банки за порушення законів, серед яких і фінансування тероризму
Національний банк України вжив суворих заходів проти порушень законодавства у сфері протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму, накладаючи штрафи на кілька фінансових установ. Серед банків, які зіткнулись з фінансовими санкціями, виявилися ОТП Банк, Укргазбанк та Оксі Банк, кожен з яких оштрафовано на суми понад 10 мільйонів гривень.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
ОТП Банк отримав штраф у розмірі 10,45 млн грн за ряд порушень, зокрема, за неналежне виконання ризик-орієнтованого підходу в роботі з клієнтами та за відмову закрити рахунок клієнта, який надав недостовірну інформацію. Додатково, Нацбанк застосував до банку письмове застереження через проблеми з внутрішніми документами, що регулюють питання ПВК/ФТ.
Крім цього, Укргазбанк був оштрафований на 10,05 млн грн за схожі порушення у своїй діяльності, а також за недостатню перевірку клієнтів. Крім того, було нараховано додатковий штраф у 400 тис. грн за неналежне виконання валютного нагляду.
Також Оксі Банк потрапив під санкції зі штрафом у розмірі 10,05 млн грн за неналежну перевірку клієнтів та не застосування додаткових заходів при перевірці осіб з політично вагомим статусом (PEPs).
Агропросперіс Банк і ПУМБ також зазнали певних наслідків за порушення законодавства ПВК/ФТ. Агропросперіс Банк був оштрафований на 200 тис. грн, тоді як ПУМБ отримав письмове застереження.
На додаток до банківського сектору, Нацбанк вжив заходів стосовно чотирьох небанківських фінансових установ, загальний штраф для яких склав понад 1,86 млн грн. Серед них ФК Артем, ТОВ ФК Магнат, ГО ФК Партнер, та ТОВ ФК Ліберті Фінанс, оштрафовані за різні порушення у своїй діяльності.


