Ні центом більше: Дональд Трамп видав нове розпорядження
Новообраний президент США Дональд Трамп скасував карбування монет номіналом в один цент. Випуск одноцентових монет у Сполучених Штатах було розпочато ще у 1793 році. Наразі на їхню частку припадає майже 50% від загальної кількості монет, які карбуються у країні.
Як розповідає видання Reuters, про відповідне розпорядження щодо припинення карбування одноцентових монет Дональд Трамп повідомив у власній соцмережі Truth Social.
На думку американського лідера, випуск монет номіналом в один цент є абсолютно не рентабельним. Адже на створення такої монети в дійсності США витрачають більш ніж 2 центи. Зокрема, протягом фінансового 2023 року в країні було викарбувано 4,5 мільярда одноцентових монет. Їх випуск коштував країні 179 мільйонів доларів. Отож собівартість кожної з монет сягнула 3,7 цента.
Відповідно до статистики Федерального резерву США, нині в обігу налічується 114 мільярдів одноцентових монет. А це становить лише 0,006% від усіх коштів Сполучених Штатів. У середньому монети зберігають задовільний для обігу стан протягом 20-30 років.
У 1982 році в Сполучених Штатах розпочався випуск цинкових одноцентових монет з мідним покриттям. Їхня вага сягає 2,5 грама. Собівартість таких монет перевищує номінальну вартість. Отож у США в 2006 році довелося запровадити заборону на їх переплавлення. Порушення цього обмеження передбачає кримінальну відповідальність. Водночас у країні діє й ліміт на експорт монет за кордон.


