Отримання готівки в банкоматах Ощадбанку, ПриватБанку, ПУМБ та Monobank: які ліміти діють у цих фінустановах

Отримання готівки в банкоматі / Фото: finclub

Під час війни в Україні впроваджено обмеження на отримання готівки в банкоматах. Проте відповідні ліміти кожний банк встановлює індивідуально. Однак правила встановлення лімітів мають відповідати вимогам Нацбанку.

Про це розповідає видання Хвиля, посилаючись на дані НБУ.

Як відомо, цьогоріч Нацбанк обмежив видачу готівки в банкоматах сотнею тисяч гривень. Тобто це максимально допустима сума, яку можна отримати протягом доби під час зняття готівки. Цей ліміт діє виключно на території України. Щодо клієнтів, які перебувають за кордоном, то їм дозволено знімати з карток лише 12 500 гривень на тиждень.

Водночас, відповідно до правил ПриватБанку, максимальний ліміт на одне зняття коштів в банкоматі сягає 20 тисяч гривень. Проте цю операцію можна буде здійснити повторно через три години. В Ощадбанку також одноразово можна отримати до 20 тисяч гривень. Однак у фінустанові встановлено добовий ліміт на зняття коштів, який становить 50 тисяч гривень. Водночас в Укрексімбанку не діють добові ліміти. Одноразово ж у банкоматі цього банку можна зняти до 25 тисяч гривень.

20 тисяч гривень на добу можуть отримати клієнти Укргазбанку, банку ПУМБ, УкрСиббанку та Райффайзен Банку. Однак Укргазбанк надає можливість зняти лише до 5 тисяч гривень за одну операцію. ОТП Банк дозволяє одноразово отримати в банкоматі до 10 тисяч гривень. Також у цьому банку відсутні обмеження на кількість таких операцій.

Завдяки зазначеним обмеженням вдається забезпечувати стабільність української банківської системи у важкі воєнні часи. Зокрема, за таких умов готівкові кошти можуть отримати всі українці. Водночас фінансова інфраструктура України не зазнає перенавантаження.

Рекомендації для вас