Росія та Китай прагнуть обійти санкції, створивши новий банк
Росія та Китай шукають шляхи обходу санкцій. Зокрема, наразі відбуваються перемовини щодо створення нового банку, на роботу якого не впливатимуть встановлені обмеження.
Про це повідомляє видання The Moscow Times, посилаючись на директора Інституту країн Азії та Африки МДУ ім. М.В. Ломоносова Олексія Маслова.
За словами Маслова, ініціатива щодо створення нового банку надійшла до Китаю від великих банківських установ РФ. Філії цієї фінустанови працюватимуть як на території Росії, так і в КНР. Як наслідок, третя сторона не зможе дізнатись про транзакції, які здійснюватимуться між відділеннями цього банку.
Очільник інституту країн Азії та Африки МДУ ім. М.В. Ломоносова додає, що такий проєкт поки що перебуває на стадії обговорення. Але ним вже зацікавився китайський бізнес. У КНР працює чимало компаній, які орієнтовані саме на російський ринок. Ці підприємства мають значні збитки через запроваджені санкції.
Обмеження, які діють на перекази, пов’язані з російським бізнесом, переважно запровадив Народний банк Китаю. Однак і решта фінустанов в КНР остерігаються впровадження проти них у США вторинних санкцій. Адже насправді порушення санкцій лише однією фінустановою може мати негативні наслідки для всієї банківської системи КНР.
Водночас експерт зазначає, що влада Китаю наразі прагне досягти балансу у зовнішній політиці. Отож поки що Китай дотримується запроваджених Сполученими Штатами обмежень. Тому до кінця поточного року здійснення переказів між РФ та КНР буде суттєво ускладнене.


