Санкції США проти російського фінансового сектору: повністю заблоковано 9 банків
США посилюють санкції проти російського фінансового сектору. Наслідком такої політики Вашингтону стало повне блокування дев’яти банків РФ.
Про це розповів у соцмережі X кореспондент Fox News Едвард Лоуренс.
12 березня поточного року збіг термін дії ліцензії США, яка дозволяла іноземним компаніям здійснювати оплати за придбані в РФ енергоресурси через підсанкційні фінустанови. Наразі у Вашингтоні відмовилися від продовження дії ліцензії. Як зазначає джерело Fox News, таке рішення Білого дому пов’язане з прагненням президента США Дональда Трампа досягти припинення бойових дій в Україні.
Через посилення санкцій повністю заблокованими виявились 9 російських банківських установ. Йдеться про Альфа-банк, ВЕБ, ВТБ, Сбербанк, Росбанк, Совкомбанк, ФК “Откритіє”, банк “Санкт-Петербург” та банк “Зеніт”. Водночас санкційні обмеження стосуються і центробанку РФ та Національного клірингового центру. Останній є головним розрахунковим інструментом Московської біржі.
До запровадження зазначених змін у санкційній політиці США перелічені фінустанови мали можливість обслуговувати угоди, пов’язані з купівлею нафти та газу в РФ. Транзакції за цими угодами відбувалися в доларах США.
Нові санкції США матимуть вплив не лише на фінансовий сектор РФ, але й на країни Європейського союзу. Наразі вони практично втратили можливість купувати російську нафту. Адже під час придбання сировини ризикуватимуть також потрапити під дію санкцій.


