Сербія вийде з членства Ради Європи у разі приєднання Косово
Сербія розгляне питання виходу з членства Ради Європи, якщо Косово приймуть до складу міжнародної організації. Така позиція країни відображає її стурбованість з приводу можливого вступу Косово до складу організації з прав людини та верховенства права.
Про це повідомило агентство Bloomberg.
На думку президента Сербії Александара Вучича, прийняття Косово “де-факто означає вигнання Сербії”. Він вважає, що це рішення без урахування позиції сербської країни може призвести до погіршення її геополітичного становища та втрати впливу в регіоні.
“Можливо, вони воліли б мати Косово в Раді Європи замість Сербії”, – наголосив Вучич.
Як зазначає Bloomberg, Сербія і Косово прагнуть вступити до складу Європейського Союзу. Проте, однією з головних умов для цього є вирішення довготривалого конфлікту, що пов’язаний зі статусом Косово, який проголосив свою незалежність у 2008 році. Сербія відмовляється визнавати свою колишню провінцію окремою країною, хоча більшість членів Ради Європи визнали Косово.
Принципові позиції обох сторін ускладнюють вирішення конфлікту. Євросоюз виступає посередником у переговорах між Сербією та Косово вже протягом десяти років. Цей процес триває за так званими “Брюссельськими діалогами” і спрямований на досягнення компромісу. Основні питання цих діалогів стосуються безпеки, прав людини, економічного співробітництва тощо.


