США погрожують санкціями індійським банкам за співпрацю з Росією
Сполучені Штати Америки попередили індійські банки про можливість потрапляння під санкції та втрату доступу до американської фінансової системи у випадку співпраці з російським оборонно-промисловим комплексом.
За інформацією, наданою The Moscow Times із посиланням на документ Асоціації банків Індії, американський Мінфін наголошує на тому, що російська військова промисловість залежить від імпорту чутливих товарів, таких як верстати та мікроелектроніка, і використовує зарубіжні фінансові інституції для цих операцій.
США вимагають від Індії впродовж 30 днів інформувати місцевий бізнес про ризики втрати американського фінансового партнерства та можливість санкцій, але конкретних претензій до індійських банків у листі не висловлено. Лише загальні рекомендації щодо того, як мають діяти партнери США для обмеження російських військових можливостей.
Заступник міністра фінансів США також висловив наміри продовжити розвивати економічне співробітництво з Індією, наголосивши на значному зростанні двостороннього товарообігу за останні десять років.
Це попередження базується на указі президента США Джо Байдена, який дозволяє вводити санкції проти іноземних банків, які здійснюють платежі в інтересах російських компаній, що перебувають під санкціями, та їхнього військово-промислового комплексу. У червні США розширили цей механізм, включивши до переліку всіх осіб, пов’язаних з російським ВПК, включаючи фінансові інституції.


