Центробанк Чехії може здійснити інвестиції в криптовалюту: як така політика регулятора пов’язана з Трапом

Центробанк Чехії може витратити частину власних резервів на купівлю криптовалюти / Колаж: banks.com.ua

Центробанк Чехії може інвестувати частину власних резервів у криптовалюту. Така пропозиція надійшла від голови регулятора Алеша Міхла. Високопосадовець пояснює необхідність закупівлі цифрових активів поверненням Дональда Трампа до Білого дому.

Про це повідомляє видання Finextra.

За словами Алеша Міхла, перемога Трампа на президентських виборах у США мала значний вплив на ринок криптовалюти. Зокрема, протягом січня 2025 року вартість біткоїна зросла вдвічі. Очільник Національного банку Чехії не виключає, що команда новообраного президента Сполучених штатів намагається створити “бульбашку” для найпопулярнішої криптовалюти. Проте Міхл упевнений, що зростання вартості цифрових активів продовжуватиметься незалежно від діяльності Дональда Трампа. Адже наразі зацікавленість світової спільноти в інвестиціях у криптовалюту дедалі більше зростає.

Алеш Міхл зауважує у своєму повідомлені в соцмережі X, що біткоїн має значний потенціал для великого портфеля. Адже кореляція цього активу з облігаціями перебуває на нульовому рівні. Отож можливість вкладання частини резервів чеського центробанку у криптовалюту правління фінустанови обговорюватиме вже поточного тижня.

Автори публікації зауважують, що зазначена пропозиція Алеша Міхла різко відрізняється від поглядів керівників центробанків інших країн. Зокрема, публічна заява щодо доцільності інвестицій резервів в біткоїн лунала від очільника Бундесбанку Йоахіма Нагеля. Високопосадовець назвав біткоїн “цифровими тюльпанами”. У центробанку ж Південної Африки взагалі повністю виключили можливість подібних інвестицій.

Рекомендації для вас