Туреччина призупиняє роботу російської платіжної системи “Мир”
У Туреччині триває дискусія щодо відмови більшості місцевих банків обслуговувати російську платіжну систему “Мир”, на фоні загрози вторинних міжнародних санкцій.
За інформацією видання The Moscow Times, офіційні особи Туреччини не ведуть переговори про можливе відновлення роботи системи в країні, передає Мінфін.
Відомо, що раніше п’ять турецьких банків приймали картки “Мир”, однак відмовились від цього через загрозу санкцій. Ця ситуація спричинила складнощі з банківськими переказами між Туреччиною та Росією, особливо з початку 2024 року, коли турецькі фінансові інституції почали активно блокувати платежі з Росії.
Російська сторона намагалася домовитися з турецьким урядом про сприяння відновленню роботи “Мир”, але безрезультатно. Наразі, більшість турецьких банків відмовляються від будь-яких операцій пов’язаних з Росією та Білоруссю, уникаючи ризику потрапляння під міжнародні санкції.
Тим часом, Emlak Katılım залишився єдиним банком в Туреччині, який продовжує обслуговувати російсько-турецьку торгівлю, приймаючи платежі в лірах і рублях. Операції в доларах та євро багато турецьких банків блокують відразу, через що торговельний обмін між двома країнами стикається з великими перешкодами.


