У 2024 році банки під управлінням ФГВФО отримали 3,8 млрд грн
У 2024 році на рахунки банків, що перебувають у процесі ліквідації під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), надійшло 3,8 млрд гривень. Про це повідомляє фонд.
З цієї суми 1,4 млрд гривень (37% усіх надходжень) отримано від продажу активів. Крім того, 640,3 млн гривень надійшло від погашення кредитів, 498,8 млн гривень – від операцій із цінними паперами, а 46,1 млн гривень – від здачі майна в оренду.
Ще 1,2 млрд гривень становили надходження з інших джерел, таких як коррахунки, виконавчі провадження тощо. При цьому 433,7 млн гривень із цієї суми – це кошти, отримані від погашення заборгованості за реструктуризованими кредитами.
Серед банків, які отримали найбільші надходження у 2024 році, лідерами стали:
- АТ «МР БАНК» – 780,1 млн гривень;
- АТ «АКБ «КОНКОРД» – 595,5 млн гривень;
- АТ «АЙБОКС БАНК» – 587,7 млн гривень;
- АТ «Промінвестбанк» – 536,5 млн гривень;
- АТ «ДЕЛЬТА БАНК» – 303,3 млн гривень;
- АТ «МЕГАБАНК» – 243,6 млн гривень;
- АТ «БАНК ФОРВАРД» – 233,7 млн гривень;
- АТ «УКРБУДІНВЕСТБАНК» – 200,9 млн гривень;
- АТ «КОМІНВЕСТБАНК» – 121,1 млн гривень;
- АТ «БАНК СІЧ» – 106,8 млн гривень.
Зазначимо, надходження від управління та реалізації активів банків, які перебувають у процесі ліквідації, використовуються для задоволення вимог кредиторів згідно з черговістю, передбаченою статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».


