У Львівській обл. працівники банку привласнили мільйони з рахунків клієнтів

Працівники банку привласнили мільйони. Фото: Нацполіція

На Львівщині викрили працівників банку, які організували злочинну схему для заволодіння коштами клієнтів. За даними Національної поліції, схема діяла у 2023–2024 роках.

Правоохоронці з’ясували, що працівники банку, за вказівкою керівника відділення, використовували дані клієнтів, які, ймовірно, залишилися на тимчасово окупованих територіях. Вони змінювали фінансові номери клієнтів і перевипускали банківські картки. Надалі заощадження привласнювали через термінали самообслуговування або POS-термінали, встановлені у відділенні банку.

Зловмисники отримали доступ приблизно до 50 банківських рахунків, завдавши збитків на суму понад 5 мільйонів гривень.

У ході обшуків за місцями проживання та реєстрації підозрюваних вилучили банківські картки, мобільні телефони, чорнові записи та конфіденційну інформацію клієнтів, за допомогою якої здійснювалися шахрайські дії.

Організатору схеми, виконавцям та їхньому пособнику висунуто підозри у несанкціонованих маніпуляціях із даними, що обробляються в автоматизованих системах або зберігаються на електронних носіях.

Підозрюваним загрожує до шести років позбавлення волі та заборона займати певні посади чи здійснювати відповідну діяльність протягом трьох років. Суд вже обрав запобіжні заходи для фігурантів, а досудове розслідування триває.

Рекомендації для вас