У Нацбанку повідомили про ризики повернення оподаткування банків до рівня 50%
Нещодавно до урядового законопроєкту про підвищення податків повернули положення щодо збільшення оподаткування прибутку банків до рівня 50%. Водночас у Нацбанку вважають такий крок невиправданим. Адже високі податки для банків мають свої ризики.
Про це повідомляє видання “Інтерфакс-Україна”, посилаючись на заяву голови НБУ Андрія Пишного.
За словами очільника НБУ, зобов’язання для банків сплатити податки у 50% від прибутків є доволі ризикованою ініціативою. Про це Андрій Пишний заявив під час заходу Європейської бізнес асоціації “Глобальний прогноз. Зміцнення єдності”. Він зауважив, що нині баланс є досить нестабільним. Отож він потребує відповідної підтримки. Тому насправді, підвищення податку для вітчизняних банків аж ніяк не сприятиме покриттю дефіциту та збільшенню обсягів кредитування в Україні, а навпаки лише може нашкодити фінансовій системі. Голова Нацбанку додає, що озвучену ним думку поділяють і в Міністерстві фінансів.
Андрій Пишний зазначає, що в НБУ обмірковують шляхи компенсації бюджетного дефіциту за рахунок банків. Зокрема, йдеться про купівлю ОВДП. Це дасть можливість регулятору уникнути друку додаткових гривень. Отож, вже до кінця поточного тижня очільник Нацбанку обіцяє оприлюднити цілий пакет рішень, які допоможуть подолати дефіцит держбюджету.
За словами Пишного, в НБУ добре розуміють потребу у посиленні фіскальної політики в умовах тривалої інтенсивної війни та зниження обсягів міжнародної підтримки. Отож регулятор погоджується зі збільшення податку для фінустанов з 18% до 25%. Зокрема, це дасть змогу уникнути конфліктних ситуацій з банківськими установами, для яких податок в 25% запроваджено від початку 2024 року.
Втім, у вівторок, 17 вересня, депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт 11416-д, в якому врахована 50-відсоткова податкова ставка на прибуток.


