У Нацбанку відповіли, які державні банки будуть продані в першу чергу
Нацбанк вже визначив державні банки, продаж яких відбуватиметься у першу чергу. Йдеться про Сенс Банк та Укргазбанк.
Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час інтерв’ю виданню “Інтерфакс-Україна”.
Висопосадовиця нагадала, що у жовтні 2024 року президент України Володимир Зеленський схвалив законопроєкт, який врегульовує процедуру продажу державних банківських установ. За словами Катерини Рожкової, хоча регулятор вже визначив перших кандидатів на продаж, та укладення відповідних угод у 2025 році не передбачається. Адже продаж фінустанов – це довготривалий процес. Відповідно, до завершення поточного року не вистачить часу, аби його здійснити.
Як зауважує перша заступниця голови Нацбанку, для продажу державних фінустанов, перш за все, потрібно буде обрати радника. Після цього, власне, і розпочнеться сам процес зміни власника банків. Катерини Рожкова додає, що термін виконання цих процедур є довшим, ніж у приватному секторі. Щонайменше він потребуватиме 9-12 місяців.
За словами високопосадовиці, Укргазбанк має суттєві успіхи в імплементації ESG. Отож фінустанова визначає себе як “зелений” банк. Водночас із моменту націоналізації Сенс Банку минуло небагато часу. Він приєднався до когорти державних банків влітку 2023 року. До того ж, держава не здійснювала докапіталізацію цієї банківської установи. А це спрощує визначення ринкової ціни банку. Отож продаж Сенс Банку потребуватиме менше часу ніж Укргазбанку.
Катерина Рожкова додає, що банківська сфера є дуже дорогим середовищем. Отож Нацбанк шукає потенційних покупців винятково серед сильних інституційних інвесторів.
Наразі зацікавленість до Сенс Банку проявляють міжнародні банківські групи, які вже працюють в Україні. Адже за допомогою фінустанови вони можуть посилити власні позиції на ринку. Про значну цікавість до фінустанови з боку зовнішніх інвесторів говорити зарано. Проте Катерина Рожкова упевнена, що вона обов’язково з’явиться.


