У вересні боржники ліквідованих банків виплатили 41,2 мільйони гривень
У вересні 2024 року доходи банків, які знаходяться у стадії ліквідації під егідою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, перевищили 375,5 мільйонів гривень.
Згідно з даними Фонду, з цієї суми 18,1 мільйона гривень було отримано від продажу активів, 41,2 мільйона гривень надійшло в результаті погашення кредитів, доходи від цінних паперів склали 5,5 мільйона гривень, а від оренди активів надійшло 2,1 мільйона гривень. Найбільша частина, 308,6 мільйонів гривень, прийшла з різних інших джерел.
Зокрема, значний внесок у збільшення коштів зробило погашення заборгованості за реструктуризованими кредитами, що становить понад 29 мільйонів гривень, що є рекордним показником за III квартал року.
«Реструктуризація дає боржникам шанс на погашення кредитів за зниженими ставками під час процесу ліквідації банку. З часу 24 лютого 2022 року доходи від реструктуризованих кредитів досягли понад 884,1 мільйона гривень. З цих коштів 410,6 мільйона гривень сплачені фізичними особами, зокрема у рамках програми іпотечних кредитів, а 473,5 мільйона гривень — бізнесом», — пояснила в.о. директора-розпорядника Фонду Ольга Білай.
За весь 2024 рік сумарні доходи банків у ліквідації склали 2 869,2 мільйона гривень. Від продажу активів отримано 1 118,2 мільйона гривень, а від погашення кредитів — 427,6 мільйона гривень. Інші доходи включали 354,1 мільйон гривень від цінних паперів та 32,6 мільйона гривень від оренди майна, з рештою 936,8 мільйона гривень, що надійшли з інших джерел.


