Україна отримає від Світового банку 70 мільйонів доларів США: на що підуть кошти

Україна отримає від Світового банку 70 мільйонів доларів США / Колаж: banks.com.ua

Україна отримає від Світового банку 70 мільйонів доларів США. Ці кошти заплановано використати на забезпечення стабільної роботи вітчизняної енергосистеми в умовах регулярних атак з боку РФ. Отож, зазначене фінансування буде спрямовано на закупівлю обладнання для накопичення електроенергії.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

Як стало відомо, відповідна фінансова угода була схвалена очільником українського уряду Денисом Шмигалем та керівною директоркою Світового банку Анною Б’єрде. Затвердження документу відбулось у Вашингтоні в п’ятницю, 25 квітня, поточного року.

Як зауважує прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, за кошти, надані Світовим банком, Україна придбає обладнання для накопичення енергії. Ці системи перебуватимуть у розпорядженні компанії “Укргідроенерго” та дадуть їй змогу створити запас електроенергії. Завдяки такому технічному оновленню відбудеться посилення стійкіості української енергосистеми.

Денис Шмигаль висловив слова вдячності Світовому банку та всім міжнародним партнерам за підтримку енергетичної галузі України. Чиновник додав, що вітчизняний енергетичний сектор зазнав суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії.

Варто нагадати, що раніше Європейський Союз передав Україні ще 1 мільярд доларів США, отриманий в якості прибутків від заморожених російських активів. Ці кошти буде спрямовано на поповнення державного бюджету. Відомо, що і ЄС заробив ще 2,1 мільярда євро прибутку від знерухомлених активів РФ. Їх також заплановано згодом передати Україні. Водночас відбулося підписання п’яти нових угод між Євросоюзом та Україною. Серед них і угода щодо фінансування відновлення країни.

Рекомендації для вас