Українці активніше зберігають гривневі кошти у банках попри сезонні фактори
Протягом січня поточного року відбулося зростання обсягів гривневих коштів на рахунках клієнтів українських банків. Ріст активів, які зберігаються в банківський установах, відбувся попри сезонність. Минулого ж року в аналогічний період, навпаки, спостерігався спад зазначеного показника.
Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.
Представники регулятора зауважують, що зазвичай через річні податкові платежі та інші витрати у грудні в Україні відбувається зниження обсягів коштів на банківських рахунках. Аналогічна ситуація в банківському секторі спостерігалась і у довоєнні часи. Отож, відтік коштів із банків наприкінці грудня та у січні має цілком закономірний сезонний характер.
Загалом минулий рік завершився із приростом гривневих коштів фізосіб на 12%. Водночас активи бізнесу в національній валюті у банках протягом 2024 року зросли на 19%. Відповідно до очікувань НБУ, цьогоріч відбуватиметься подальше збільшення обсягів банківських депозитних портфелів.
Також у січні 2025 року відбулося зростання коштів у гривні на рахунках фізосіб на 0,1%. Станом на початок лютого загалом українці зберігали в національній валюті у банках 1,8 трлн. грн. Це вдвічі перевищує аналогічний показник, який фіксувався у період початку війни в Україні.
В НБУ зауважують, що наразі усім українським банківським установам вдається дотримуватись нормативів короткострокової та довгострокової ліквідності. Обсяги високоліквідних активів наразі є вищими ніж у 2021 році. Отож у Нацбанку відзначають стабільність роботи вітчизняного банківського сектора. Водночас в НБУ очікують зростання відсотків за депозитами у гривні через нещодавні рішення регулятора щодо підвищення облікової ставки.


