Українці переходять на безстрокові депозити, – експертка
За інформацією Аліни Компанець, директорки з маркетингу Юнекс Банку, спостерігається зростаюча тенденція серед українців переводити свої кошти з депозитних рахунків на безстрокові рахунки.
Про це інформує Мінфін.
Ця тенденція відображає зміну у способах збереження власних заощаджень, де значна частина коштів переміщується на рахунки, які дозволяють вільне користування коштами без певного терміну зберігання. На початку року частка коштів на вимогу у залишках фізичних осіб становила близько 13-14%, але зросла до приблизно 20%.
Проте, можливості для вкладення в безстрокові рахунки на ринку залишаються обмеженими. Лише 17 з 46 банків, які беруть участь у депозитних оглядах “Мінфіну,” пропонують такі вклади, із відсотковими ставками, що варіюються від надзвичайно низьких 0,01% до 6% річних. За словами Компанець, деякі банки взагалі не нараховують відсотки на залишки коштів, які знаходяться на карткових рахунках, тоді як інші можуть пропонувати до 5-8% річних, але це стосується лише обмеженої кількості пропозицій.
Загальна стратегія зберігання великої частини ліквідних коштів у великих банках, які пропонують мінімальні або жодні відсотки, може бути не найкращою для громадян, які шукають пасивний дохід. Це, за словами Компанець, може свідчити про відсутність інтересу значної частини населення до заробітку на банківських відсотках, враховуючи що багато хто може бути орієнтований на більш доступні та зрозумілі способи використання власних коштів.


