В Нацбанку назвали умови для скасування ліміту у 150 000 гривень на карткові перекази
З 1 лютого українські банки запровадили нові обмеження на карткові перекази. Зокрема, йдеться про ліміт на щомісячні транзакції у 150 000 гривень. Проте, як з’ясувалось, обмеження можуть бути скасовані за певних умов.
Про це повідомив голова Нацбанку Андрій Пишний під час свого інтерв’ю виданню Forbes.
Очільник НБУ нагадав, що запровадження лімітів на карткові перекази пов’язане з поширенням діяльності так званих дропів. Отож воно має тимчасовий характер. Тим паче, для боротьби з дропами знадобиться цілий комплекс заходів. Зокрема, йдеться про створення реєстру дропів.
Андрій Пишний додає, що діяльність дропів неможлива за умов належного вивчення банківськими установами активності власних клієнтів. Отож банки мають керуватись ризик-орієнтованими підходами та посилювати власні системи контролю. Тобто фінустанови повинні ретельніше вивчати власних клієнтів.
З 1 лютого розпочав діяти меморандум, підписантами якого є більшість українських банківських установ. Положення цього документу спрямовані на поліпшення оцінки клієнтів банків. За словами Андрія Пишного, регулятор певний час спостерігатиме за роботою оновленого процесу оцінювання. У разі його ефективності Нацбанк скасує запроваджений нещодавно ліміт у 150 000 гривень на щомісячні карткові транзакції.
Слід нагадати, що зазначений ліміт НБУ впровадив на початку жовтня минулого року. А вже цьогоріч у лютому набув чинності меморандум, до якого долучилась більшість українських банків. Він передбачає ряд нових обмежень. Зокрема, відповідно до цього документу, максимальний розмір переказів для ризикових клієнтів сягає 50 000 гривень на місяць.


