В Україні вилучатимуть з обігу банкноти номіналом 500 гривень, – Нацбанк

Банкнота номіналом 500 гривень / Фото: 18000.com.ua

У серпні Нацбанк планує розпочати вилучення з обігу купюр номіналом 500 гривень. Йдеться про банкноти старого зразка. Регулятор поступово замінить їх на купюри нового зразка.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як зазначають представники Нацбанку, з 1 серпня поточного року в Україні розпочнеться процедура вилучення з обігу 500-гривневих банкнот зразків 2003-2007 років. Натомість до обігу надходитимуть більш нові купюри, які мають досконаліші елементи захисту від підробок.

У такий спосіб регулятор планує покращити надійність і якість готівкових коштів, якими користується населення. Адже термін користування деякими банкнотами номіналом у 500 гривень нині сягає майже 18 років. Водночас із часу випуску купюр нового покоління минуло вже майже 8 років.

До процедури вилучення банкнот залучатимуться українські банки. Зокрема, банківські фінустанови не видаватимуть клієнтам застарілі 500-гривневі банкноти. Водночас і Нацбанк не поповнюватиме каси банків такими купюрами.

Усі застарілі купюри, які потраплятимуть до банківських кас, будуть вилучатись і вже не повертатимуться в обіг. Натомість НБУ проводитиме їхній перерахунок та утилізацію, а також збільшуватиме в обігу обсяги банкнот нового зразка.

Процедура вилучення застарілих банкнот не матиме жодного впливу на готівкові розрахунки населення. Вона не потребуватиме від українців обміну їхніх готівкових коштів на нові купюри. Отож громадяни і надалі зможуть без обмежень використовувати 500-гривневі купюри зразків 2003-2007 років.

Рекомендації для вас