Відновлення енергетичного сектору: Нацбанк розповів про темпи кредитування енергетики
Нацбанк України провів опитування серед 20 українських банків та з’ясував темпи кредитування енергетики. Йдеться про фінустанови, які приєднались до ініціативи з фінансування відновлення вітчизняного енергетичного сектору.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Як стало відомо, з червня по жовтень поточного року до банківських установ надійшло 2 927 заявок від представників бізнесу, пов’язаних із фінансуванням відбудови енергетичної інфраструктури. Загальна сума кредитів за цими запитами сягає 66,2 млрд грн.
Наразі банки вже схвалили частину заявок. Загальні обсяги схвалених кредитів відповідають 11,7 млрд грн. Водночас нині банки обслуговують валовий кредитний портфель, який пов’язаний з енергетичними потребами підприємств на 3,4 млрд грн. За рахунок енергокредитування бізнесу з червня було профінансовано впровадження 310 мВт генерації електроенергії.
Лише протягом жовтня банки отримали 443 заявки на кредитування енергетики. Сума позик за цими запитами становила 11,5 млрд грн. Водночас у жовтні банківські установи схвалили 1 699 заявок, відповідно до яких кредитний портфель фінустанов зросте на 3,9 млрд грн. Також минулого місяця було надано 267 кредитів на суму 1,56 млрд грн.
Водночас вдаються до енергокредитування і пересічні українці. У жовтні громадянам було надано 1 000 таких кредитів. Загальна сума жовтневого кредитування енергетичних потреб населення сягала 176 млн грн. У підсумку валовий портфель енергокредитування громадян досяг 366 млн грн.


