Вже у 2025 році в Україні з’явиться 20 мільйонів нових монет: яких копійок поменшає в обігу
У 2025 році Нацбанк планує викарбувати 20 мільйонів нових монет. Водночас НБУ прагне змінити назву розмінної монети з “копійок” на “шаги”. Отож наступного року деяких копійок може поменшати в обігу.
Про це йдеться у публікації видання nv.ua.
Нині українці користуються мільярдами монет. Лише монет номіналом у 50 копійок в обігу наразі налічується 1,35 млрд штук. На 2025 рік НБУ запланував випуск 20 мільйонів нових монет, які замінять зношені платіжні засоби. Йдеться про монети номіналом у 50 копійок. Проте в Нацбанку сподіваються, що платіжний засіб отримає нову назву “український шаг”.
За словами голови Нацбанку Андрія Пишного, зміна назви монет є важливим кроком для підтримання державного суверенітету. Наразі, окрім України, копійки використовують виключно вороже налаштовані до нашої країни держави – такі як Росія, Білорусь та невизнане Придністров’я.
Водночас Україна має власну історичну назву розмінної монети – “шаг”. Вона виникла ще у XVII столітті. Згодом у 1918 році “шаг” використовувався в Українській Народній Республіці. Щоправда тоді цей платіжний засіб не карбували, а друкували. Адже у той час в країни не було коштів на карбування монет. Користувались “шагом” і під час боротьби ОУН-УПА. Спроба повернути історичну назву розмінної монети була і в 1991 році. Тоді було викарбувано партію “шагів”, проте вона так і не надійшла в обіг.


