ЄБРР шукає партнера для створення біржового холдингу в Україні
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) веде пошук стратегічного партнера для запуску біржового холдингу в Україні. Про це розповів голова Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
Відповідно до задуму, держава передасть до холдингу частки в Національному депозитарії України та Розрахунковому центрі, а Національний банк – облік ОВДП до Національного депозитарію. Після цього ЄБРР разом із партнером створить нову біржу.
“Це поки перше наближення, ми будемо це пропрацьовувати. Ми розуміємо, що, можливо, найліпша модель – коли все це на базі бізнесу, тобто немає держави. Але через те, що наразі це, очевидно, не надприбуткова тема, держава має дати цей поштовх”, – пояснив Магомедов.
Розмір і розподіл контрольного пакета поки що перебувають на етапі обговорення. Розглядаються варіанти, за яких контроль може становити 75%+1 або 50%+1 акцію.
За словами голови НКЦПФР, заснування нової біржі буде простішим варіантом, ніж інтеграція вже наявних приватних бірж – ПФТС і Перспектива.
“Це питання більше для партнерів – якщо їх влаштує, я “за” і комісія “за”, але на мій хлопський розум, набагато легше створити нову біржу”, – зазначив Магомедов.
Товарні біржі не будуть частиною холдингу, оскільки держава не має активів для внеску в цей сегмент. Однак, на думку Магомедова, інтеграція товарного ринку могла б прискорити вихід холдингу на беззбитковий рівень.


