За час війни в Україні торговельні зв’язки РФ з Індією суттєво зміцніли
За час війни в Україні відбулося значене посилення торговельних зв’язків РФ з Індією. Обсяг торгівлі між країнами з 2022 року подвоївся. До того ж, транзакції між цими країнами відбуваються без жодних затримок.
Про це повідомляє видання Reuters, посилаючись на заступника голови правління Сбербанку Анатолія Попова.
За словами банкіра, близько 70% транзакцій, пов’язаних з експортом з РФ до Індії, відбувається за участю Сбербанку. Минулого року загальний обсяг торгівлі між обома країнами сягнув 65 млрд доларів США. А це – вдвічі більше ніж у 2022 році. Зокрема, така тенденція виникла у зв’язку із запровадженими проти Росії санкціями. Через обмеження РФ значно збільшила експорт нафти до Індії.
Водночас у період із січня по серпень поточного року чисельність транзакцій, здійснених фізичними особами з РФ до Індії, збільшилась у 40 разів. Якщо ж говорити про суму цих переказів то, у порівнянні з минулим роком, вона взагалі зазнала зростання у 100 разів.
Заступник голови правління Сбербанку додає, що нині вже існують плани щодо впровадження безготівкових розрахунків під час подорожей в обидві країни. Такий сервіс діятиме як для росіян, які відвідують Індію, так і для громадян Індії, які приїздять до Росії.
Також Анатолій Попов додає, що ще у 2022 році представники російського бізнесу виявляли значну зацікавленість в індійських ринках. Адже в умовах запровадження санкцій Індія стала альтернативною країною, з якою російські підприємці вибудовують нові ділові зв’язки.
Нині ж у Сбербанку дедалі частіше з’являються рахунки у рупіях, відкриті росіянами. На думку банкіра, рупія згодом може стати саме тією валютою, в якій громадяни РФ зберігатимуть свої заощадження.
Наслідком санкцій для Сбербанку стало припинення фінансових операцій в доларах США та євро. Також фінустанова не може використовувати систему міжнародних переказів SWIFT. Водночас банк не має жодних обмежень під час роботи з Індією.


