25 млрд грн заборгували перед інвесторами в зелену енергетику
Станом на кінець лютого 2025 року заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел становить 24,7 млрд гривень. Про це заявив перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко під час засідання Комітету з питань енергетики та комунальних послуг,
За його словами, борг ДП «Гарантований покупець» перед виробниками ВДЕ скоротився на 0,5 млрд грн з початку року, досягнувши 24,8 млрд грн.
Крім того, заборгованість «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем» за розвиток відновлюваної енергетики зменшилася на 2 млрд грн. Наразі вона становить 19,4 млрд грн.
За словами заступника міністра, у найближчій перспективі очікується подальше скорочення боргів перед виробниками ВДЕ. Це стане можливим завдяки перенаправленню коштів «Укренерго» за диспетчеризацію у 2023-2024 роках.
Раніше голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський зазначив, що погашення заборгованості за «зелену» електроенергію сприятиме подальшому розвитку галузі та будівництву нових електростанцій.


