Банки схвалили заявки на енергетичні кредити на суму 5,8 мільярда гривень
Від початку червня до кінця серпня українські банки отримали майже дві тисячі заявок на суму 46,4 мільярда гривень на фінансування проєктів з відновлення енергоінфраструктури.
Згідно з даними, опублікованими Національним банком України, загалом було схвалено кредитування на суму 5,8 мільярда гривень.
Серед поданих у серпні заявок, що налічували 7,3 мільярда гривень, було схвалено 808 на суму 2,2 мільярда, з яких реалізовано 224 кредити на загальну суму 523 мільйони гривень. Все це додало до валового портфеля кредитів, пов’язаних з енергетичними потребами юридичних осіб, який на кінець серпня становив 972 мільйони гривень і зараз перевищує мільярд.
Велика частина фінансування була спрямована на розбудову сонячних електростанцій, які отримали фінансування на 32 мегавати потужності. Також значні кошти були виділені на придбання дизельних та бензинових генераторів (33 МВт) і газопоршневих когенераційних установок (18 МВт).
Протягом останнього тижня серпня банки надали 405 енергокредитів на загальну суму 27 мільйонів гривень громадянам, збільшивши валовий портфель кредитів фізичним особам до 89 мільйонів гривень, що підкреслює активізацію зусиль у сфері енергозабезпечення населення та підприємств.


