Черзез закриття USAID можуть збанкрутувати тисячі українських фермерів

Фото: br.usembassy.gov

На 2025 рік у планах USAID було надання допомоги 15 000 українським аграрним господарствам, передбачалося виділення 1-2 тонн добрив для кожного господарства. Це еквівалентно 25-50 тисячам гривень на одне господарство або від 375 до 750 мільйонів гривень по всій країні. Про це написав експерт ринку праці Сергій Марченко на своїй сторінці у Facebook.

У 2023-2024 роках понад 19 000 українських фермерських підприємств, що відносяться до категорії мікро, малих та середніх, отримали грантову допомогу від USAID. Це включало безкоштовне надання добрив та насіння, що фінансувалися за рахунок американських платників податків.

За його словами, програма USAID особливо важлива для малих підприємств, адже часто у них немає коштів для закупівлі добрив. Завдяки цьому фермери можуть підвищити урожайність на 20-30%, а прибутки навіть зростають вдвічі й більше.

“В цьому році через популізм Трампа і Маска українські аграрії не отримають добрив на посівну. А значить, 15 000 фермерських господарств зароблять менше. Хтось ледве зводитиме кінці з кінцями. Хтось збанкрутує”, – зазначив він.

Він додав, що більшість людей, які не пов’язані зі сільським господарством, можливо, не усвідомлюють важливості цих грантів і можуть навіть критикувати їх у соцмережах.

“І в цьому році ви всі відчуєте, що таке американські гранти на власному гаманці. Бо посівна без добрив означає меншу урожайність. Менша урожайність – дефіцит харчів. Дефіцит харчів – висока ціна на харчі”, – підкреслив експерт.

Рекомендації для вас