Raiffeisen Bank заробляє на фірмах, що постачають Путіна, – Bloomberg

Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну, австрійський Raiffeisen Bank International не припинив свою діяльність у РФ. Він продовжує заробляти на співпраці з місцевими компаніями. Зокрема з тими, що постачають матеріали для російської армії.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на фінансові документи, у 2023 році російський підрозділ банку отримав понад 62 мільйони рублів (близько 620 тисяч доларів) у вигляді комісійних за свої послуги від російської хімічної компанії. Ця компанія постачала компоненти для виробництва військових систем підприємству, яке перебуває під міжнародними санкціями.

Рекордні прибутки на тлі війни

Попри війну та міжнародний тиск, Raiffeisen Bank отримав у 2023 році понад 1 мільярд євро чистого прибутку від свого російського підрозділу. Це становить майже половину загального доходу групи. При цьому банк сплатив у російський бюджет 277 мільйонів євро податків.

Втім, через запроваджені Москвою фінансові обмеження Raiffeisen не може перевести зароблені кошти до материнської компанії в Австрії. Внаслідок цього в Росії накопичилося близько 4,4 мільярда євро надлишкового капіталу, який залишається заблокованим.

Тиск з боку регуляторів

Raiffeisen Bank наразі стикається з дедалі сильнішим тиском з боку американських і європейських регуляторів, які вимагають якнайшвидшого виходу з російського ринку. Водночас інші міжнародні банки вже ухвалили відповідні рішення: французький Societe Generale залишив РФ незабаром після вторгнення, а голландський ING Groep нещодавно оголосив про продаж свого підрозділу.

Проте Raiffeisen продовжує свою діяльність у Росії, що викликає занепокоєння серед західних партнерів.

Співпраця з компаніями, що працюють на військово-промисловий комплекс РФ

Фінансові документи свідчать, що російська компанія Unichim оплачувала Raiffeisen різні банківські послуги, включаючи перекази, обслуговування рахунків і валютні операції. При цьому Unichim постачала хімічні речовини підприємству Rawenstvo, яке перебуває під санкціями та бере участь у розробці боєприпасів і систем залпового вогню для російської армії.

Rawenstvo є дочірнім підприємством державного концерну “Граніт-Електрон”, що спеціалізується на виробництві навігаційних і радіолокаційних систем для російського військового флоту. Разом із материнською компанією та концерном “Корпорація тактичної ракетної зброї”, ця структура перебуває під санкціями США та ЄС через постачання озброєння для війни проти України.

Рекомендації для вас