Державні банки готові фінансувати громади на проєкти з генерації

Державні банки готові кредитувати громади на встановлення генерації / Фото: Depositphotos

Державні українські банки готові кредитувати місцеві громади, які планують встановлювати об’єкти генерації.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Роман Андарак під час конференції “Інвестиції в енергетику під час війни”, передає Укрінформ.

“Ми провели зустріч з представниками державних банків минулої п’ятниці. Основний меседж від них – вони готові надавати фінансування місцевим громадам для реалізації проектів, пов’язаних із встановленням об’єктів генерації. Це можуть бути об’єкти як на базі газу, так і на відновлюваних джерелах енергії”, – зазначив Андарак.

Водночас він підкреслив, що громади поки що чекають на поставки обладнання від міжнародних донорів, тому кількість таких проектів ще незначна. Однак у міру отримання необхідної техніки та ресурсів, очікується зростання числа ініціатив у сфері енергогенерації.

Також Андарак звернув увагу на складну ситуацію в енергосистемі через постійні російські обстріли. Незважаючи на те, що система наразі збалансована, вона залишається дуже вразливою. Основною опорою енергетичної стабільності країни на даний момент є атомна енергетика та відновлювані джерела енергії (ВДЕ).

Андарак також наголосив, що енергетики працюють над оперативним відновленням пошкоджених об’єктів інфраструктури та ремонтом пошкоджених енергетичних вузлів. Одним із ключових завдань на майбутнє є децентралізація енергопостачання. Це передбачає активне будівництво нових генерацій малої потужності, а також забезпечення критичної інфраструктури країни резервними джерелами живлення, що значно підвищить стійкість енергосистеми України в умовах війни.

Рекомендації для вас