Іспанія надасть 60 млрд євро в борг для збільшення прибутків
Влада Іспанії планує видати 60 млрд євро з рахунків свого центрального банку, як заставу для отримання державних цінних паперів. Країна сподівається отримати прибуток за рахунок відсотків на активах, які перевищують ставку Європейського центрального банку за короткостроковими кредитами (ESTR).
Про це повідомило Bloomberg, 16 лютого.
Іспанії прийняла таке рішення, оцінюючи попередній досвід збільшення попиту на готівку на європейському грошовому ринку. Розміщення великих боргових зобов’язань у Німеччині та продаж облігацій Європейським центральним банком під час пандемії спричинило збільшення попиту на готівку. Припинення виплати Німеччиною відсотків за депозитами стимулювало учасників фінансового ринку позичати готівку. Ці дії знижують привабливість тримати гроші на рахунках і стимулюють інвесторів шукати альтернативні активи, які можуть приносити дохід.
“Аукціони ліквідності дозволяють Міністерству фінансів розміщувати свої надлишки на ринку, щоб зробити їх прибутковими», – зазначило Міністерство фінансів Іспанії.
Як повідомило агентство, готівкові резерви Іспанії, на кінець 2023 року становили 43 млрд євро. Якщо до них додати ще понад 20 млрд євро з нових коштів, залучених від продажу боргових зобов’язань в 2024 році, то це забезпечить ще вищий рівень резервів країни.
Однак важливо зберегти баланс між готівкою та іншими активами. Це необхідно для того, щоб мінімізувати ризики, пов’язані з інфляцією і валютними коливаннями та забезпечити ефективне управління грошовими ресурсами країни.


