Комісія УІНП підтримує заміну копійки на «шаг»

Заміна копійки на шаг

Національний банк України ініціював зміну назви розмінної монети з “копійка” на “шаг”. Ця пропозиція отримала підтримку експертної комісії Українського інституту національної пам’яті (УІНП), передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначають фахівці, історично “шаг” був поширеною в Україні розмінною монетою у XVII-XVIII століттях. Його назва часто зустрічається в історичних документах, художній літературі та народній творчості. Важливо, що термін “шаг” має українське коріння та не пов’язаний із Московським царством чи Російською імперією.

У XVIII столітті московська влада намагалася витіснити традиційні для України західноєвропейські монети, зокрема й “шаг”, нав’язуючи копійку як єдину розмінну валюту. Після здобуття незалежності у 1991 році в Україні з’явилася ідея повернути “шаг”, і навіть були розроблені відповідні ескізи монет, але тоді цю ініціативу не втілили в життя.

На думку експертів, назва “копійка” є частиною колоніальної спадщини, пов’язаної з імперською політикою Росії. Тому заміна її на “шаг” сприятиме зміцненню національної ідентичності та відновленню історичних традицій.

Водночас опитування Rakuten Viber показало, що більшість українців (57%) не підтримують цю зміну.

Рекомендації для вас