“Крапля життя”: НБУ випустив пам’ятні монети на честь донорів крові
Національний банк України приурочив випуск нових монет “Крапля життя” до Всесвітнього дня донора крові. Нові пам’ятні монети покликані вшанувати благородну справу донорства та людей, які жертвують частинку себе задля порятунку інших.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Під час презентації монет заступник Голови НБУ Олексій Шабан наголосив на символічному значенні цього випуску. Монети із зображенням крапель крові є символом єднання навколо гуманних ідеалів та вдячності тим, хто готовий допомагати й рятувати життя. За його словами, справжня цінність монет – у людській доброті, яка лежить в основі донорського руху.

Презентація монет відбулася в рамках корпоративної донорської акції, під час якої працівники Нацбанку долучилися до поповнення запасів крові для лікувальних закладів. Керівництво регулятора висловило сподівання, що випуск монет сприятиме об’єднанню українців навколо благородної справи донорства.
Нові пам’ятні монети викарбувані із срібла та нейзильберу номіналом 10 та 5 гривень відповідно. Їх загальний тираж сягає 80 тисяч штук. Дизайн монет створила київська художниця Марина Куц. Монети надійдуть у продаж через інтернет-магазин НБУ та банки-дистриб’ютори.


